Nederland is zoekverslaafd. De gemiddelde Nederlander besteedt driekwart van de dag aan zoeken, meldt het Centraal Planbureau.
Advocaat mr. Ozdemin is op zoek naar terrorist en protégee Mohammed C. Peter R de Vries zoekt Natalie en Joran van de Sloot vist in het moeras op zoek naar zijn geheugen. Zeewolde zoekt naar afgelegen bedrijven-terrein voor inloophuis kankerpatiënten en Gerard Kempers zoekt andere baan. De Wietteelt is er niet leuker op geworden, dus ook daar moeten we wat anders voor zoeken. Tot zover de Telegraaf en de Volkskrant. Gelukkig zijn we niet alleen aan het papier overgeleverd, ook de televisie laat zich niet onbetuigd. RTL komt met de oproep, Boer zoekt vrouw. De AVRO met ‘opsporing verzocht’ en de EO met ‘thats the question’ De Nos roept op tot een zoektocht naar mensenhandelaar Saban B en dan hebben we nog; zoek de mol, zoek de homo, zoek de millionair. Staatssecretaris Klijnsma en Piet Hein Donner zoeken de fles, voordat ze de degens kruisen.
“Wine may not be the answer. But it can help to forget the question”.
Minister Plasterk zoekt plastisch chirurg die de opgewekte moedeloosheid van zijn gezicht kan halen. Sinds de politiek; het bolwerk van onze samenleving, de steunpilaren van het volk, hebben gevonden wat ze zochten, kan JP op zoek naar zijn duim en Woutertje op zoek naar een nieuw Oeroezkan. Slappe hap in Den Haag zoekt sterke leider en het Binnenhof zoekt vangnet. Heel Nederland zoekt mee. Nederland, ruim je rotsooi op waar het hoort. Maar wat moeten we dan. We moeten natuurlijk geen problemen zoeken waar ze niet zijn. Binnenkort gaat Sander de B een dagje op stap met drie gedetineerden. Het is in het verleden altijd goed gegaan, dus waarom zouden ze deze keer niet ontsnappen, wat mij betreft hoeven we ons hoofd daar niet over te breken. We sporen ze wel weer op. Komt eindelijk het programma ‘boef zoekt vrouw op de TV.